10:18 / E Hënë, 10 Dhjetor 2018 / indeksADMonline

Nis ‘Java Kundër Korrupsionit 2018’, flasin Ambasadorët e Quint-it

Ka filluar shënimi i ‘Javës Kundër Korrupsionit 2018’. Nën organizimin e koalicionit të OJQ-ve është bërë edhe hapja e kësaj jave.

Të pranishëm për një fjalë rasti janë edhe Ambasadorët e Quintit, shkruan Indeksonline.

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip S.Kosnett, Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar, Ruairi O’Conell, Italisë, Francës, i ngarkuari me punë të Ambasadës gjermane dhe Kryesuesja e Zyrës së BE-së në Kosovë, si dhe një përfaqësues i organizatës Iniciative për Progres, do të flasin sot gjatë këtij organizimi./Indeksonline/