08:29 / E Hënë, 20 Nëntor 2017 / indeksADMonline

Nis mbledhja solemne e Qeverisë (Foto)

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj dhe kongresmeni i Eliot Engel kanë bërë homazhe tek Pllaka përkujtimore për viktimat hebraike në Kosovë.

Pas kësaj ka filluar mbledhja solemne e Qeverisë me rastin e vizitës së përfaqësuesit në Kongresin e SHBA-së, Eliot Engel në Kosovë.

Haradinaj dhe Engel do të mbajnë edhe një konferencë të përbashkët për media.