18:58 / E Premte, 06 Tetor 2017 / indeksADMonline

Nis ndeshja Kosovë – Ukrainë, “Dardanët” në kërkim të fitores historike

Ka nisur ndeshja mes Kosovës dhe Ukrainës në “Loro Boriçi”.

Kosova ka zhvilluar tetë ndeshje zyrtare pas pranimit në UEFA e FIFA, por vazhdon të mos e arrijë fitoren, që do të konsiderohej si historike.

“Dardanët” shpresojnë që diçka e tillë të arrihet sonte në “Loro Borici” kundër Ukrainës. /Express