75 Mall Live Search
18:16 / E Martë, 18 Qershor 2024 / Gj. Sh

Nis takimi mes Bislimit e Lajçakut

Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, Miroslav Lajçak, ka arritur në objektin e Qeverisë për t’u takuar me zëvendëskryeministrin e parë të Kosovës, Besnik Bislimi.

Takimi ka nisur në orën 18:00, siç është paralajmëruar nga zyra të zëvendëskryeministrit të parë të Qeverisë.

Në këtë takim pritet të diskutohet për zhvillimet aktuale në procesin e dialogut midis Kosovës dhe Serbisë, si dhe për perspektivat e integrimit evropian të Kosovës.

Po ashtu është raportuar se Lajçak do të ketë takim edhe me kryeministrin Albin Kurtin dhe presidenten Vjosa Osmani, por një takim me Osmanin nuk do të ndodhë për shkak të agjendës së kësaj të fundit.