09:26 / E Mërkurë, 28 Shkurt 2024 / A. M.

Nis takimi mes Ramës dhe Zelenskyt

Ka nisur takimi ndërmjet kryeministrit të Shqipërsië, Edi Rama, dhe presidentit të Ukrainës, Volodymyr Zelensky.

Zelensky është pritur nga Rama nën masa të rrepta të sigurisë.

Sot pritet të mbahet edhe Samiti “Ukraina dhe Evropa Juglindore”.

Rama e Zelensky pritet të kenë edhe një konferencë për media.