16:24 / E Mërkurë, 07 Mars 2018 / indeksADMonline

Një çift i sapomartuar pagoi 20 persona të tjerë për të bërë dasme (Foto/Video)

Dasmat janë të shkëlqyeshme, por janë të shtrenjta.

Një ditë argëtimi dhe tallje me miqtë dhe familjen tuaj mund të të lërë të falimentuar, prandaj nuk është për t’u habitur se ka shumë njerëz që duan të martohen, por thjeshtë nuk mund ta përballojnë.

Paramendoni nëse keni qenë nga ata njerëz dhe disa shpirta të sjellshëm paguajnë ditën tuaj më të rëndësishme?

E pra, kjo është pikërisht ajo që u ndodhi 20 personave në Brazil, ku të porsamartuarit, Alex dhe Priscila Fraçanha paguan për 10 qifte të tjerë për t’u martuar, të cilët nuk ishin në gjendje të përballonin shpenzimet e dasmës, transmeton Indeksonline.

Çifti që jetojnë në Brazil madje shtyu muajin e mjaltit të tyre-për të mundësuar dasmën e 10 çifteve të tjera./Indeksonline/