08:26 / E Hënë, 26 Nëntor 2018 / indeksADMonline

Palmeiras shpallet kampion në Brazil

Palmeiras është kampioni më i ri i Serie A braziliane një ndeshje para fundit të kampionatit.

Ata këtë sukses e arritën pasi mposhtën Vasco me rezultat minimal 0-1, shkruan indeksonline.

Vendin e dytë dhe të tretë do ta ndajnë në xhiron e fundit Flamengo dhe Internacional.

Palmeiras aktualisht është skuadra më e trofeshme në Brazil me 10 tituj e ndjekur nga Santos me 8 dhe Corinthias me 7 tituj. /IndeksOnline/