13:04 / E Martë, 17 Prill 2018 / indeksADMonline

NjA� meA� i rrallA� pA�r njA� boksier shqiptar, rrahet me Tyson Furyn nA� Manchester? (Foto)

Ish-kampioni botA�ror i peshave tA� rA�nda, Tyson Fury njoftoi rikthimin e tij nA� ring javA�n e kaluar. Ai do tA� luftojA� mA� 9 qershor nA� Manchester.

Edhe pse njoftoi rikthimin nA� ring, nuk A�shtA� zbuluar ende boksieri kundA�rshtar, shkruan IndeksOnline.

Por, sipas mediave angleze kundA�rshtari i Furyt do tA� jetA� njA� shqiptar.

BA�het fjalA� pA�r vA�llain e Nurit, Sefer Seferi. 39-vjeA�ari gjatA� karrierA�s ka zhvilluar 24 meA�e, dhe ka fituar 23 herA�, 21 me KO dhe njA� humbje.

Madje pA�rveA� mediave, edhe bastoret e favorizojnA� shqiptarin si kundA�rshtar tA� mundshA�m tA� ish-kampionit botA�ror.

KujotjmA� se Tyson Fury para dy viteve mposhti boksierin ukrainas, Wladimir Klitschko. Ai u suspendua nga Federata NdA�rkombA�tare e Boksit pA�r shkak tA� a�?dopinguta�?. Britaniku kA�rkon tA� rikthehet sa mA� shpejtA� dhe tA� jetA� i gatshA�m/formA� pA�r ta��u pA�rballur me kampionin aktual, Anthony Joshua./IndeksOnline/