12:23 / E Diele, 09 Dhjetor 2018 / indeksADMonline

Një vit pa aktorin e madh Blerim Peci

Sot një vit ndërroi jetë aktori i njohur Blerim Peci për shkak të një sëmundje në mëlçi.

Vdekja e tij shokoi botën e filmit në Kosovë, shkruan Indeksonline.

Gjatë ditës së sotme për të shënuar këtë ditë të zymtë do të mbahet një akademipërkujtimore në ‘Teatrin Kombëtar’ nga ora 18:00.

Blerim Peci ishte autor i shumë emisioneve si “Vikendi”, “Show Meselation” etj. Pas vetës aktori la gruan dhe dy fëmijët./Indeksonline/

Temat: