20:27 / E Diele, 12 Korrik 2020

Nuhiu: Rezultat i mirë për Dritën

Pas ndeshjes, trajneri i Dritës, Ardian Nuhiu tha se ndihet i lumtur me rezultatin e sotëm.

Mendojë që niveli i lojës sot ishte i mirë, kemi bërë një takim shumë të mirë pas një rezultati negativ, ekipi reagojë mirë, krijuam edhe raste dhe me pak fat mund të fitonim”, tha fillimisht Nuhiu në SSK.

Prishtina pos golit, kishte vetëm një goditje në shtyllë dhe mendoj që ne kishim më shumë nga loja dhe me më pak koncentrim, kemi mundur të fitojmë”.

I paralajmërova lojtarët që të kenmi topin më shumë në këmbë, ku krijuam rastet dhe shënuam golin e barazimit, por kemi mundur të shënojmë edhe më shumë”, përfundoj Nuhiu.

Me fitore, Drita tashmë shton gjasat e saj për titullin e tretë në histori të klubit, kurse, Prishtina tashmë me shumë pak gjasa, tri xhiro para fundit.

Mos i humb