18:24 / E Enjte, 11 Prill 2019

OnePlus mund të paraqesë tre telefona këtë vit

Sipas njoftuesit të furnizuesit Ishan Agarwala, do të ketë tre variante të telefonit OnePlus këtë vit, të cilët do të quhen OnePlus 7, OnePlus 7 Pro dhe OnePlus 7 Pro 5G.

Modeli standard do të emërohet GM1901 / 03/05, versioni Pro do të ketë numrin e modeleve GM1911 / 13/15/17, ndërsa versioni 5G do të ketë numrin GM1920.

Fotografia e OnePlus 7 Pro mbart kodin GM1915t dhe zbulon disa nga specifikimet, si procesorin Snapdragon 855, 8GB RAM, një ekran 6.67 inç dhe një sistem me tre kamera (48MP + 16MP + 8MP). Është gjithashtu e dukshme pa një prerje me skaj të lakuar.

Ndërsa, OnePlus 5G është i ngjashëm me modelin 6T të vitit të kaluar, me LED të pozicionuar ndryshe.

Më shumë informacion në linjën OnePlus 7 pritet në periudhën e ardhshme.