16:56 / E Martë, 04 Dhjetor 2018 / indeksADMonline

Pak ditë larg nga 5G, sot prova e parë e vërtetë

Takimi i tretë vjetor i teknologjisë së Snapdragon Technology në Qualcomm po ndodh sot në Maui. AT & T premton të fillojë celularin e vërtetë 5G NR në 12 qytete deri në fund të këtij muaji, që do të thotë se është çështje ditësh.

Në ngjarjen që po mbahet sot në Maui, do të provohet për herë të parë ndonjëherë rrjeti 5G në telefon.

Qualcomm gjithashtu do të zbulojë një procesor të ri Snapdragon të dizajnuar për t’u shfaqur në telefonët aktualë 5G dhe një procesor “Snapdragon 1000” për një valë të re të laptopëve të lidhur me Windows./Indeksonline/

Temat: