16:52 / E Premte, 05 Tetor 2018

Pamje shokuese si shtyhet për vdekje njeriu mbi binarët e trenit

Pamjet shokuese kanë treguar momentin kur një ish-shef i Eurotunnelit rreth 91 vjeç është shtyrë me dashje mbi binarët  para se një tren të mbërrin në një stacion metroje në Londër.

Për këtë, Paul Crossley, 46 vjeç, u dënua në Old Bailey për përpjekje për të vrarë Sir Robert Malpas dhe një tjetër pasagjer, Tobias French, transmeton Indeksonline.

Pamjet e filmuara të CCTV, tërhoqën vëmendjen nga galeria publike në Baliey të Vjetër kur u luajtën për herë të parë.

Më tutje, mësohet se Sir Robert u qëllua me dhunë nga platforma dhe mbi binarët.

Ndryshe, momente më herët Crossley kishte tentuar dy herë të nxiste  Francez, 23 në mënyrë të ngjashme, por fatmirësisht viktima ishte në gjendje të rimarrë ekuilibrin e tij me ndihmën e pasagjerëve.

Ai është ndihmuar pastaj nga anëtarët e tjerë të publikut.

Më poshtë pamjet:

Mos i humb