12:12 / E Premte, 23 Mars 2018 / indeksADMonline

Paralajmërohet një dron i ri nga kompania Amazon

Kompania Amazon patenton një dron të ri.

Ky dron kompanisë do t’i shërbejë për të dërguar dhe marr përgjigje nga klientët kur ata e thërrasin ose edhe do tu bëjë me dorë.

Mirëpo, ky dron tani për tani është vetëm një patentë dhe nuk dihet se kur do të prodhohet dhe vihet në shërbim, shkruan Indeksonline.

Ky lloj i dronit është i konceptuar në at formë që që njeh lëvizjet e njerëzve dhe përgjigjet në varësi të tyre.

Për shembull, droni do të indentifkoj thirrjën e njerëzve, do rregullojë shpejtësinë e tij dhe drejtimin në të cilin duhet të lëvizë. Nëse dikush ia bën me dorë, droni mund ta interpretojë si një instruksion për dërgesën e pakos./Indeksonline/

 

 

Temat: