13:24 / E Enjte, 22 Nëntor 2018 / indeksADMonline

Pas 20 vitesh martesë, divorcohet çifti i famshëm

Aktori amerikan Robert de Niro dhe gruaja e tij, Grays Hitauer, kanë vendosur të divorcohen pas më shumë se dy dekadave të martesës.

Një burim i afërt me çiftin konfirmoi se Robert dhe Grace nuk jetojnë më së bashku, transmeton KosovaPress.

“Ndonjëherë gjërat nuk punojnë, edhe nëse shpresoni ose dëshironi atë”, shkruan revista People.

“Robert dhe Grace u pa së fundi së bashku në fund të vitit. Thashethemet e shpërbërjes doli të jetë e vërtetë, “thotë burimi i revistës.

De Niro dhe Hytheuer u martuan në vitin 1997, dhe së bashku kanë dy fëmijë, djali 20-vjeçar Eliot dhe gjashtëvjeçarja Helen.