12:18 / E Enjte, 26 Korrik 2018 / indeksADMonline

Pas Disney, ky është parku më i madh i sapo hapur në Abu Dhabi (Foto/Video)

Harrojeni Disney, ky është vendi ideal i cili sapo është hapur në shkretëtirën Abu Dhabi.

Në Abu Dhabi është hapur parku më i madh botëror i shtëpisë, që kushton mbi 1 miliardë dollarë.

Ajo është e vendosur brenda një ndërtese të madhe me ajër të kondicionuar të dizajnuar për ta bërë atë përgjithmonë ngjajnë mesditë, shkruan ‘Daily Mail’, transmeton Indeksonline.

Ajo përfshin 1.65 milionë metra katrorë (153.290 metra katrorë) në Ishullin Yas, një destinacion i kohës së lirë për kryeqytetin e Emiratit.

Parku është i ndarë në gjashtë zona, duke përfshirë edhe shtresën e famës së ‘Flintstones’, Metropolis Superman, Gotham City Batman, Karakteristikat Cartoon dhe Yosemite Sam’s Dynamite Gulch.

Kur vizitorët kalojnë nëpër Metropolis, ata do të zbulojnë një peizazh urban të shkëlqyeshëm bazuar në tregimet e superheronjve si Superman, Ëonder Ëoman, Flash, Green Lantern, Cyborg dhe Aquaman./Indeksonline/