15:45 / E Premte, 27 Korrik 2018 / indeksADMonline

Pas Greqisë, edhe Britania është përfshirë nga zjarret (Foto/Video)

Edhe Britania është përfshirë nga zjarret, pas tragjedisë në Greqi ku zjarrin morën jetën e më shumë se 80 viktimave.

Flakët janë parë si në veri të Uellsit, Hampshire, Dorset dhe Hertfordshire, ndërsa një goditje rrufe në sinjalizimin e trenave midis Leeds dhe York bllokuan linjën dhe udhëtarëve u thanë që të mos udhëtojnë sot.

Disa zyra do të mbyllen herët për shkak të nxehtësisë intensive – dhe shoferët u paralajmëruan për përmbytje të forta dhe breshëri të madh, shkruan ‘Daily Mail’.

Zyra e Metut ka lëshuar paralajmërime për stuhi d deri në 2.4mm (60mm) shi në veri dhe në lindje sot, kushte të ngjashme në Skoci nesër, pastaj 3.1in (80mm) shi dhe 50mph erëra në jug perëndim të dielën./Indeksonline/

south beds news agency-luton-(fairleys)…pic from east herts rual police…
An aerial picture shows a massive field fire that is believed to have been was caused by a stone causing a spark in the head of a combine harvester.
Eight fire crews were called to Widford in East Hertfordshire yesterday/Thursday as around 5pm as large plumes of black smoke filled the air.
Ends