18:07 / E Mërkurë, 18 Prill 2018 / indeksADMonline

Pas kalimit tA� demarkacionit, Haradinaj takohet me kryeministrin malazez

Kryeministri i KosovA�s, Ramush Haradinaj A�shtA� takuar sot me homologun e tij malazez, Dusko Markovic.

Haradinaj nA� njA� postim nA� Facebook ka shkruar se takimi reflekton marrA�dhA�niet e mira mes dy vendeve.

a�?Takim miqA�sor me kryeministrin e Malit tA� Zi, DuA�ko MarkoviA�, qA� reflekton marrA�dhA�niet e shkA�lqyeshme ndA�rmjet dy shteteve tona.

PA�rafrimi i popujve, fqinjA�sia e mirA� dhe respekti reciprok nA� rajon, garanton njA� tA� ardhme paqA�sore dhe prosperuese pA�r tA� gjithA�a�?, ka shkruar Haradinaj. /Indeksonline/