18:54 / E Mërkurë, 14 Shkurt 2018

Pas Markoviqit, Haradinaj pret në takim ministrin gjerman (Foto)

Ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Sigmar Gabriel ka arritur tashmë në kryeministri.

Ai sapo ka arritur nga Beogradi dhe është pritur nga kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, raporton Indeksonline.

Haradinaj dhe Gabriel pas pak pritet të mbajnë një konferencë për media. /Indeksonline/