22:18 / E Premte, 10 Korrik 2020

Penallti e dyshimtë për Real Madridin, shënon Benzema

Real Madridi ka kaluar në avantazh në ndeshjen ndaj Alavesit.

Ekipi vendas gjeti shumë shpejt golin, pasi u arriti të shënoj që në minutën e 11-të të ndeshjes.

Siç është bërë zakon kohëve të fundit edhe kësaj radhe Reali kaloi në epërsi me anë të një penalltie të dyshimtë.

Benzema mori përsipër ekzekutimin e penalltisë dhe arriti ta kthejë në gol për 1-0.

Mos i humb