18:55 / E Hënë, 26 Tetor 2020

Pensionohet nga futbolli, portieri i Holandës dhe Tottenhamit

Ish-portieri i Tottenham, Michel Vorm është pensionuar nga futbolli.

Vorm përgjatë karrierës së tij ka mbajtur veshë fanellën e ekipieve si Utrecht, Den  Bosch, Sëansea dhe Tottenham, transmeton Indeksonline.

Michel Vorm - Player profile | Transfermarkt

Nga Spurs u largua në fund të sezonit të kaluar. 37 vjeçari ishte pjesë edhe e Kombëtares së Holandës, ku u paraqit 15 herë.

Gjatë karrierës së tij, Vorm është paraqitur 289 herë./Indeksonline/