12:19 / E Martë, 31 Korrik 2018 / indeksADMonline

Për një muaj konfiskohen gjashtë revole nëpër dasma

Policia e Ferizajt bën të ditur se gjatë këtij muaji ka konfiskuar gjashtë pistoleta nëpër ahengje dhe dasma.

“Rastet kanë ndodhur në Ferizaj, Shtime, Kaçanik, përkatësisht nëpër fshatrat e këtyre zonave.  Pas identifikimit të të dyshuarve, dhe  shoqërimit të tyre në polici, me urdhër të prokurorisë, të gjitha këto raste janë përcjellur në procedurë të rregullt gjyqësore”, thuhet në një komunikatë për media.

Temat: