11:13 / E Premte, 25 Shtator 2020

S’kalon për një votë Projektligji për rimëkëmbjen ekonomike, në Kuvend

Pavarësisht që deputetët po marrin pjesë në seancë, ata nuk votuan Projektligjin për rimëkëmbje ekonomike, vetëm 60 deputetë kanë marrë pjesë në votim.

As në seancën e sotme nuk ka kaluar Projektligji për rimëkëmbjen ekonomike në lexim të parë.

Nga ky projektligj pritet të ndihmohen bizneset dhe tërheqja e 10 % nga Trusti Pensional./IndeksOnline/