17:39 / E Mërkurë, 17 Gusht 2022 / Gjelbrim

Përballen Joshua dhe Usyk, ukrainasi paraqitet me veshje speciale

Anthony Joshua dhe Oleksandr Usyk do të përballen mes vete në meçin për titujt e botës, WBA, IBF, WBO dhe IBO më 20 gusht.

Usyk triumfoi në duelin e parë ndaj britanikut, kurse Joshua të shtunën do të kërkojë t’i rikthejë titujt e vet.

Sot dy boksierët e kishin përballjen sy më sy.

Usyk ishte veshur në mënyrë të veçantë, teksa binin në sy stili i mjekrrës dhe flokëve.