08:29 / E Enjte, 23 Nëntor 2017 / indeksADMonline

Perez përshkruan listën e pesë transferimeve të mundshme

Zinedine Zidane ka filluar mbrapsht sezonin në La Liga duke mbetur prapa rivalëve të Barcelonës 10 pikë.

Florentino Perez ka përshkruar një listë të shkurtër transferimi me pesë lojtarë në një përpjekje për të revolucionarizuar Real Madridin .

Los Blancos lejoi Alvaro Moratën dhe James Rodriguezin të largohen nga klubi në verë, shkruan indeksonline.

Dhe mungesa e opsioneve në sulm i ka kushtuar Zidane, me formën jo të mirë të Cristiano Ronaldos dhe Karim Benzemës në ligë.

David de Gea mbetet një objektiv i gjatë, por Kepa i Athletic Bilbaos besohet të jetë opsioni i tyre i preferuar.

Shefi i Bernabeu ka rezervuar yllin e Paris Saint-Germain Marquinhos për të forcuar mbrojtjen e tyre, por Aymeric Laporte, Iñigo Martínez dhe David Alaba gjithashtu thotë të jenë në shqyrtim.

Në mesfushë, Dele Alli i Tottenham mund të zëvendësojë Dani Ceballos, ndërsa Harry Kane dhe ylli i Juventusit, Paulo Dybala, po shikohen për të shtuar më shumë fuqi në sulm. /IndeksOnline/