21:50 / E Mërkurë, 05 Tetor 2022 / Gjelbrim

Përfundojnë pjesët e para të ndeshjeve të Champions League

Kanë përfunduar pjesët e para të gjashtë ndeshjeve të Ligës së Kampionëve.

Chelsea ka shkuar në pushim me epërsi minimale ndaj Milanit, Dormund dhe Manchester City po i shkatërrojnë Sevillan dhe Copenhagenin, Reali dhe Juventusi janë në epërsi ndaj Shakhtarit dhe Maccabi Haifas ndersa ndeshja Benfica – PSG, është mbyllur me rezultat të barabartë, shkruan IndeksOnline.

Rezultatet e plota:

Chelsea 1-0 Milan,

Juventus 1-0 Maccabi Haifa,

Benfica 1-1 PSG,

Real Madrid 2-1 Shakhtar Donetsk,

Sevilla 0-3 Borussia Dortmund,

Manchester City 3-0 Copenhagen./IndeksOnline/