22:44 / E Premte, 09 Dhjetor 2022 / Gj. Sh

Përfundojnë vazhdimet, nuk ka fitues mes Holandës dhe Argjentinës

Kanë përfunduar edhe dy pjesët e Extra-Time nga 15 minuta në ndeshjen çerekfinale të Kupës së Botës, mes Holadës dhe Brazilit.

Pas 120 minutave lojë, ndeshja ishte e barabartë me rezultat 2-2, shkruan IndeksOnline.

Argjentina kishte epërsinë prej dy golave me Nahuel Molinan dhe leo Messin.

Holanda nuk u dorëzua dhe arriti ta barazonte rezultatin me dy gola të shënuar nga sulmuesi Wout Weghorst në minutat 83 dhe 90+11./IndeksOnline/