21:14 / E Diele, 19 Nëntor 2017 / k.v

Përfundon numërimi i 100% të votave në Istog, s’ka gjumë për dy kandidatët (Foto)

Ka përfunduar numërimi i 100% të votave në Istog nga KQZ. Haki Rugova i LDK-së prinë me 671 vota para Gani Dreshës të AAK-së.

Por, Dreshaj është i bindur se rezultati mund të përmbyset pasi që ai llogaritë në mijëra vota që thotë se do t’i vijnë nga diaspora.

“Do t’i pres votat nga postë, me kushtë dhe të atyre me aftësi të kufizuara. Jam i bindur se diferenca mund të përmbyset pasi që llogaris në mijëra vota që më kanë ardhur nga diaspora” ka thënë Dreshaj./Indeksonline/