17:55 / E Diele, 14 Prill 2024 / FR

Personalitete botërore në edicionin e dytë të Forumit WPS, të organizuar nga Presidentja Osmani

Edicioni i dytë i Forumit për Gratë, Paqen dhe Sigurinë, i  organizuar nga Presidentja Vjosa Osmani, fillon nesër (e hënë).

Ky edicion do të mirëpresë pjesëmarrës nga më shumë se 40 shtete të botësme afro 1 mijë pjesëmarrës, me qëllim të diskutimit dhe bashkëpunimit në fushën e sigurisë dhe paqes.

Ky edicion mbahet në hapësirën e hotelit “Emerald”. Ceremonia e hapjes, zhvillohet  në ora 10:00.