10:19 / E Shtunë, 09 Qershor 2018

Pijet ideale për të humbur peshë

Nëse jeni gjithmonë në kërkim të mënyrave më të shëndetshme dhe efikase për të hequr kilet e tepërta, duhet të provoni disa pije të mrekullueshme dobësuese.

Siç e dini trupi i njeriut përbëhet nga 75% ujë që përkthehet në peshë trupore. Një mënyrë efikase për tu ndjerë më të lehtë janë pikërisht pijet dobësuese që duhen konsumuar.

Zbuloni në fotogaleri pijet që ndihmojnë metabolizmin tuaj, plot vitamina dhe minerale.

Shalqi dhe ujë me limon- Një fetë shalqi, tre gota me ujë me limon dhe kube akulli. I kaloni të gjitha në frulator dhe në fund shtoni copat e akullit.

Lëng portokall, limon dhe grejfruit- Një gotë me lëng portokalli të shtrydhur dhe lëngu i gjysmë limoni dhe gjysmë grejfruiti. I përzjeni sa të fitoni një masë homogjene dhe pijeni të ftohtë ose temperaturë ambienti.

Lëng kivi dhe spinaqi- Mjafton 1 kivi, tre gjethe spinaq, 250 ml ujë dhe ëmbëlsues. I kaloni të gjitha në frulator.

Lëng boronice- 250 ml ujë të ftohtë ose qumësht i skremuar dhe 150 gr boronica. I kaloni në frulator dhe mund ti pini me ose pa akull.

Temat:
Mos i humb