17:03 / E Premte, 03 Shkurt 2023 / Gj. Sh

Pioli lë jasht listës së UEFA-s Ibrahimovicin dhe Maignan

Skuadra e Milanit ka publikuar listën përfundimtar për ndeshjet e Champions League.

Trajneri, Stefano Pioli, ka lënë jashtë listës sulmuesin Zlatan Ibrahimovic dhe portierin Mike Maignan, shkruan IndeksOnline.

Megjithatë për francezin ka ende shpresa në rast se rikuperohet nga lëndimi, ai mund të futet në listë para ndeshjes kundër Tottenhamit, duke e zëvëndësuar Tatarusanun.

Një ndryshim tjetër është mos futja në listë e Serginho Destit, i cili është zëvëndësuar me Malick Thiaw.

Më poshtë lista e plotë:

1 Ciprian TATARUSANU

2 Davide CALABRIA
4 Ismael BENNACER
5 Fode BALLO-TOURÉ
8 Sandro TONALI
9 Olivier GIROUD
10 BRAHIM Diaz
12 Ante REBIC
17 Rafael LEAO
19 Theo HERNANDEZ
20 Pierre KALULU
23 Fikayo TOMORI
24 Simon KJAER
25 Alessandro FLORENZI
27 Divock ORIGI
28 Malick THIAW
30 Junior MESSIAS
32 Tommaso POBEGA
33 Rade KRUNIC
46 Matteo GABBIA
56 Alexis SAELEMAEKERS 
83 Antonio MIRANTE
90 Charles DE KETELAERE

/IndeksOnline/