07:03 / E Enjte, 13 Dhjetor 2018 / indeksADMonline

Pllakë përkujtimore për Mujë Krasniqin dhe 40 bashkëluftëtarë të tjerë

Mujë Krasniqi dhe 40 bashkëluftëtarë të tjerë do të bëhen sot me pllakë përkujtimore.

Kështu ka njoftuar OVL e UÇK, duke bërë të ditur se përurimi dhe zbulimi i kësaj pllake do të bëhet në Gorozhub të Prizrenit.


“Nën organizimin e OVL UÇK-së, SHIL UÇK-së dhe SHFD UÇK-së, në Gorozhub të Prizrenit, do të bëhet përurimi i kompleksit dhe zbulimi i plakës përkujtimore për 41 dëshmorët e kombit (Mujë Krasniqi dhe 40 bashkëluftëtarët tjerë)”, thuhet në njoftimin e OVL UÇK-së”, huhet në njoftimin e OVL e UÇK-së./Indeksonline/