14:03 / E Hënë, 20 Nëntor 2017 / indeksADMonline

Polici hero, lufton me “hajnat” derisa kishte fëmijën e tij në krah (Video)

Në videon më poshtë shihen pamjet  se si një polic përderisa ishte jashtë detyrës me fëmijën e tij në një barnatore, detyrohet “të luftojë” me disa persona.

Rreshteri Rafael Souza hyri në Bifarma në qendër të Campo Limpo Paulista në Brazil me të shoqen dhe djalin e tyre të vogël për të blerë ilaçe të shtunën pasdite kur u sulmuan nga disa persona të armatosur, të cilët donin të vjedhin lokalin, transmeton Indeksonline.

Skena dramatike tregojnë se ai përderisa kishte fëmijën në krah u detyrua të “iu kundërpërgjigjet” të dyshuarve.

Souza nga Sao Paul tha se i dyshuari kishte për qëllim që ta qëllonte atë, kështu që ai regoi për këtë gjë.

Ai nxorri pistoletën e tij dhe vrau një nga sulmuesit, përpara se ta ndiqte tjetrin përderisa kishte fëmijën në duar.

Por gruaja e tij filloi të bërtiste për fëmijën dhe në këtë mënyrë ai  u kthye shpejt dhe ia la fëmijën në dorë./Indeksonline/

Shikoni pamjet më tej: