09:27 / E Shtunë, 06 Janar 2018 / indeksADMonline

Policia për 24 orë, arrestoi 28 persona dhe shqiptoi kaq dënime në trafik

Policia e Kosovës në raportin 24 orësh dërguar mediave ka bërë të ditur se gjatë ditës së djeshme në pranga kanë përfunduar 28 persona.

Nga 68 aksidente gjithsej, 32 prej tyre kanë përfunduar me të lënduar, ndërsa 35 të tjerë aksidente komunikacioni nuk kanë lënë të lënduar.

Një aksident përfundoi me vdekje. Kurse, tiketa në trafik janë shqiptuar 1089 gjithsej./Indeksonline/