18:30 / E Martë, 10 Dhjetor 2019

Portieri i Genk thyen rekordin e Ligës së Kampionëve, lë mbrapa Casillasin

Maarten Vandevoordt do të luaj nga minuta e parë në ndeshjen e Ligës së Kampionëve.

Ai është startues për Genk në ndeshjen kundër Napolit, shkruan Indeksonline.

Edhe pse skuadra belge ka humbur shpresat për kualifikim, portieri do të mbetet në histori.

Ai është portieri më i ri që ka debutuar në Ligën e Kampionëve.

Vandevoordt sot është 17 vjeç, nëntë muaj e 10 ditë duke lënë mbrapa Silvarin e Benfikës dhe Casillasin kur debutoi me Real Madridin. /IndeksOnline/

Mos i humb