21:34 / E Martë, 15 Tetor 2019 / indeksADMonline

Presidenti i Ballkanit kritikon ashpër Prekazin: Mos i shih lojtarët me xhelozi vetëm pse luajnë në Kosovë

Kosova U21 u mposht me rezultat 1-2 nga Shqipëria U21 në ndeshjen kualifikuese për Europianin e të rinjve.

Golin e vetëm për Kosovën shënoi Blend Baftiu pas asistimit të bashkëlojtarit të tij te skuadra e Ballkanit, Arbër Hoxha.

Por dyshja e lartë cekur ishte inkuadruar në lojë vetëm në 10 minutat e fundit duke lënë ‘gjurmë’ në fushë për Kosovën U-21.

Kjo ka bërë që pas ndeshjes të reagon edhe presidenti i Ballkanit, Arsim Kabashi, i cili sot ishte prezent në Elbasan.

Kabashi, ka kritikuar elektorin e Kosovës U-21 Rafet Prekazi për mos inkuadrim të dyshës Hoxha-Baftiu më parë në lojë.

“Me luanat e FCB, për 10 minuta kta ta kryjnë lojën, por duhet trajneri mos ti shikoj me xhelozi vetëm pse luajnë në Kosovë” ka shkruar Kabashi.