19:00 / E Diele, 22 Prill 2018

Presidenti ThaA�i shkon nA� HagA�

Presidenti i vendit, Hashim ThaA�i ka udhA�tuar sot pA�r nA� HagA�, nA� tA� njA�jtin vend ku funksionon edhe Gjykata Speciale.

Me ftesA� tA� Institutit prestigjioz holandez, a�?Clingendael Institutea�?, presidenti Hashim ThaA�i, ka udhA�tuar sot pA�r nA� HagA�, ku nesA�r do tA� mbajA� njA� ligjA�ratA� para pA�rfaqA�suesve shtetA�ror, diplomatA�ve, gazetarA�ve dhe pA�rfaqA�suesve tA� shoqA�risA� civile.

ThaA�i pritet tA� mbajA� njA� ligjA�ratA� me temA�n a�?Vizioni, sfidat dhe mundA�sitA� pA�r KosovA�na�?, ku mA� pas do tA� ketA� njA� bashkA�bisedim dhe debat mA� tA� pranishmit, transmeton Indeksonline.

Pas ligjA�ratA�s, presidenti ThaA�i do tA� merr pjesA� nA� promovimin e librit a�?New State, Modern Statesmana�? i shkruar nga gazetarA�t britanikA�, Roger Boyes dhe Suzy Jagger, thuhet nA� komunikatA�n pA�r media./Indeksonline/