07:14 / E Enjte, 11 Janar 2018 / indeksADMonline

Prezantohet hulumtimi “Identifikimi i fëmijëve me nevoja të veçanta në Anamoravë”

Universiteti Publik “Kadri Zeka” në Gjilan sot mban prezantimin e rezultateve të hulumtimit me temën “Identifikimi i fëmijëve me nevoja të veçanta në Anamoravë”.

I pranishëm do të jetë ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqyri Bytyqi dhe përfaqësues të ambasadave të akredituara në Kosovë.

Hulumtimi është organizuar nga Fakulteti i Edukimit.