12:16 / E Enjte, 05 Shtator 2019

Prezantohet laptopi më i fuqishëm në botë

ASUS-i pretendon se ProArt StudioBook është “laptopi më i fuqishëm në botë”.

Synuar posaçërisht për kreativët dixhitalë dhe profesionistët, laptopi me 15 inç 4K me një kartë grafike Nvidia Quadro RTX 6000 dhe procesorin Intel Core i9,  premton aftësinë për të futur në fuqinë e një kompjuteri desktop të nivelit të lartë, pa u kufizuar në një tavolinë, transmeton Indeksonline.

“Klientët tanë mund të japin shpejt animacione, të redaktojnë video 8K në kohë reale ose të drejtojnë analiza të të dhënave më të qetë dhe me efikasitet se më parë”, thanë drejtues të kompanisë.

Nëse pretendimet e Asus janë të sakta dhe sfera ProArt StudioBook me të vërtetë po ofron pajisje portative të mundësuar nga GPU të klasës së punës, këto pajisje mund të hapin një mundësi të tërë dhe liri krijuese për artistët dhe stilistët në të gjithë globin./Indeksonline/.

Mos i humb