11:09 / E Shtunë, 01 Shtator 2018 / indeksADMonline

Prindërit mbyllin dhe torturojnë 13 fëmijët e tyre

Një çift kalifornian i akuzuar për rrahje, torturim dhe burgosje të 13 fëmijëve të tyre nuk u deklaruan të pafajshëm të premten.

David dhe Louise Turpin përballen me dhjetëra akuza për tortura, burgim të rremë, abuzim dhe mund të përballen me burgim të përjetshëm nëse shpallen fajtorë.

Policia bastisi shtëpinë e Turpins në Perris në janar, pasi një vajzë 17-vjeçare e mërzitur u arratis nga një dritare, transmeton Indeksonline.

Zyrtarët gjetën 12  vëllezërit dhe motrat , duke filluar nga mosha 2 deri në 29 vjeç  të bllokuar brenda shtëpisë së errët, me erë të keqe, me disa shtresa të lidhur me zinxhirë.

Vëllezërit e motrat, që vuanin nga kequshqyerja, kishin pësuar humbje dhe ligështim të muskujve dhe shenjat e tjera të abuzimit të rëndë, u morën në mbrojtje dhe prindërit e tyre u arrestuan.

Prokurorët kanë thënë se viktimat ishin të privuara nga ushqimi, higjena bazë dhe kujdesi mjekësor.

Po ashtu, thuhet se fëmijët u ndëshkruan ashpër për arsye të parëndësishme, të tilla si humbja e ujit duke larë duart, madje edhe duke u tallur me ushqim, u është ndaluar të hanë.

Avokatët e mbrojtjes ende duhet të ofrojnë një shpjegim për rrethanat e pretenduara nga autorët./Indeksonline/.