16:54 / E Hënë, 03 Dhjetor 2018 / indeksADMonline

Prishtina edhe sot me ajrin si ‘helm’, këta person mos të dalin jashtë!

Banorët e Prishtinës, thuajse çdo ditë vazhdojnë të thithin ajrin e ndotur.

Me rënien e temperaturave dukshëm është rritur edhe niveli i ndotjes së ajrit në kryeqytet, shkruan Indeksonline.

Ajri konsiderohet të jetë i dëmshëm dhe i pashëndetshëm andaj mirë do të ishte që mos të ekspozohen jashtë fëmijët, personat që kanë probleme me frymëmarrje si dhe të moshuarit. /Indeksonline/

Temat: