22:04 / E Mërkurë, 26 Qershor 2019

Profesori që ngacmoi seksualisht 59 nxënës, merr dënimin e merituar

Profesori Michael Earl Kelly, 50 vjeçar nga Karolina e Veriut akuzohet për abuzimin e fëmijëve të shkollës.

Ai akuzohet se kishte postuar video të tij online duke bërë gjestë të pahijshme për 50 dollar amerikan në një grup në rrjete sociale me studentët, shkruan Daily Mail, transmeton Indeksonline.

Hetimet kanë treguar se ngjarjen kanë ndodhur me fëmijë të moshës 14 vjeçare dhe deri me tani janë paraqitur 19 viktima, megjithëse numri i përgjithshëm besohet se është 59, teksa ngjarja kishte ndodhur në vitin 2003.

Bazuar në legjislacionin amerikan, profesori do të vuajë dënimin prej 17 vite e gjashtë muaj deri në 31 vite.

Ai ishte arrestuar në shkurt të 2018-es, derisa vendimi i gjykatës është bërë publikë tashmë./Indeksonline/