11:36 / E Premte, 22 Janar 2021 / G. T.

Punë e kryer! Ylli i Real Madridit po shkon në Arsenal

Skuadra e Arsenalit pritet të bëjë një super transferim gjatë këtij miniafati dimëror.

Sipas mediave në Spanjë, klubi “topçinjtë është afër marrëveshjes me lojtarin e Real Madridit, Martin Odegaard, shkruan IndeksOnline.

Kujtojmë se Odegaardi mori lajmin para disa dite se duhet të largohet nga “Santiago Bernabeu”. Dhe Arsenali është një nga klubet e vetme të interesuara për shërbimet e norvegjezit.

Sipas gazetarit të The Athletic, David Ornstein – Odegaardi 90% ka arritur marrëveshje me gjigantin anglez./IndeksOnline/