08:18 / E Enjte, 01 Shkurt 2018 / indeksADMonline

Pyet 27 vjeçarja: Seks me burrin e me të dashurin, çfarë të bëjë!

Një 27 vjeçare ndonëse e martuar, ajo shpesh kryen marrëdhënie seksuale me të dashurin e ri.

Ajo për ‘The sun’ rrëfen dilemat e qëndrimit të saj mes burrit apo të dashurit, transmeton Indeksonline.

“Unë kam qenë i martuar për pesë vjet, por kam gjetur tekste në telefonin tim të burrit që tregoi se ai kishte një lidhje. Nuk e di nëse do të kthehem te burri apo të qëndroj me të dashurin tim
Ai ishte me një grua edhe para se të martoheshim. Ai u betua se ishte vetëm një çështje emocionale. Ai pretendoi se ata kurrë nuk do të kishin marrëdhënie seksuale, por nuk i besoja atij, kështu që e hodha atë katër muaj më parë. Unë jam 27 vjeçe, ai është 35 vjeç, dhe kurrë nuk kam pasur për qëllim që ta kthej martesën më të, sepse isha aq e zemëruar dhe e mërzitur. Fillova të flasja me një djalosh që rregullisht vinte në supermarket ku punoj. Një pasdite e ftoj atë për një pije. Ai me të vërtetë dukej sikur kuptonte ndjenjat e mia dhe një gjë çoi në një tjetër. Unë kam filluar të kthehem për seks me burrin tim, mirëpo e dua të dashurin tim. Kam filluar të takojmë miqtë e njëri-tjetrit, por pasi e njihja më mirë, kuptova se ai nuk ka respekt për mua. Ai nuk vjen gjithmonë kur thotë se do, ai më quan emra si “lopa budalla” madje edhe para njerëzve të tjerë dhe ndonjëherë më lë të shkoj në shtëpi vetëm pas pijetore. Unë kurrë nuk kam luftuar me burrin tim ashtu, por seksi është kaq i mahnitshëm me të dashurin tim që vazhdoj ta shoh. Burri im thotë se tani e kupton se ai ka bërë gabimin më të madh të jetës së tij dhe ai dëshiron që ne të kthehemi së bashku. Ai thotë se ai më do dhe po thotë dhe bën të gjitha gjërat e duhura për ta provuar. Ne kemi qenë duke bërë seks përsëri, kështu që tani unë jam duke bërë atë me dy burra. Unë nuk e di nëse do të kthehem tek burri im ose do t’i presë të dyja.

Psikologia thotë:

Mashtrimet e bëjnë një marrëdhënie të keqe. Seksi është i rëndësishëm, por qëndrimi me një njeri që është kaq disrespektiv ndaj jush nuk do të çojë në lumturi afatgjatë. Ju vetëm do të përfundoni duke pranuar trajtim më të keq dhe do të jeni e pakënaqur me rezultate. Me ose pa bashkëshortin tuaj rreth, marrëdhënia juaj me dashurin tuaj është shkatërruese dhe ju duhet ta përfundoni atë. Nëse vendosni të provoni përsëri me burrin tuaj, duke i dhënë jetën tuaj seksuale me të një nxitje do të ndihmonte në forcimin e marrëdhënieve tuaja.