20:46 / E Diele, 01 Gusht 2021 / AD

Qendresa Ibrahimi zë vendin e dytë në ranglistën botërore të karatesë

Qendresa Ibrahimi e ka zënë vendin e dytë në Ranglistën botërore të karatesë, në kategorinë e femrave kumite kadete -54 kg.

Ibrahimi garon në  kategorinë -54 kg, njofton Klankosova.

Qendresa në ranglistën botërore është para grekes Lydia Lamprini Xenou, francezes Sydney Yvon dhe spanjolles Mireia Vizuete.