10:31 / E Shtunë, 24 Nëntor 2018 / indeksADMonline

Qeni bëhet shpëtimtar, pret penaltinë gjatë një ndeshje futbolli

Një qen është bërë hero pa pritur pasi që arriti të priste një penalti në mënyrë aksidentale.

Kjo gjë e pazakontë ka ndodhur gjatë një ndeshje futbolli në Brazil dhe është kapur nga kamerat, transmeton Indeksonline.

Referat ishin konfuz pas asaj që ndodhi por me pas bashkëbisedimit me lojtarët vendosën që të ri-goditet penaltia. /Indeksonline/