11:23 / E Premte, 27 Prill 2018 / indeksADMonline

Qeveria ndan 40 mijë euro për komunitetin kroat

Qeveria e Kosovës ka ndarë mjete financiare në shumë prej 40 mijë euro për komunitetin kroat që jeton në Janjevë.

Kryeministri Ramush Haradinaj tha se Qeveria ka përkrahë të gjitha komunitetet dhe i vetmi komunitet që ka mbetur pa përkrahje deri tani ka qenë ai kroat.

“Me këtë do ta mbyllim një cikel të kujdesit për komunitetet”, tha ai.