15:47 / E Diele, 19 Nëntor 2017

Ramos: Gjithmonë do të derdhë gjak për këtë fanellë (Foto)

Sergio Ramos ka ardhur me komentin e vitit, pas lëndimit që mori në hundë në ndeshjen kundër Atletico Madridit.

Kapiteni madrilen u lëndua dhe la fushën gjatë pjesës së parë, për shkak se mori një goditje në hundë, shkruan IndeksOnline.

Ai përmes rrjeteve sociale ka dhënë një koment tejet të pëlqyeshëm nga tifozët e Realit.

“Unë do të derdhë gjakë përsëri dhe një mjë herë për këtë mburojë për këtë fanellë. Faleminderit për dashurinë dhe mbështetjen. Jam mirë”, ka shkruar Ramos.

Ndeshja mes Atleticos dhe Realit në fund u mbyll me rezultat të barabartë 0 me 0.//IndeksOnline/