21:51 / E Mërkurë, 14 Shkurt 2018

Raportohet për mbi 20 të plagosur pas një sulmi në një shkollë në Florida (Video)

Policia në Parkland, Florida, po i përgjigjet raporteve për të shtëna me armë në një shkollë të mesme lokale.

Zyra e Broward Sherriff tha se ishte duke punuar një incident i cili është në zhvillim e sipër në shkollën  mesme Stoneman Douglas, raporton BBC, transmeton Indeksonline.

“Ka njoftime për viktimat,” shtoi ajo, duke paralajmëruar se i armatosuri ishte ende e lirë, dhe nxiti njerëzit të shmangnin zonën.

Mediat amerikane njoftuan se deri në 20 persona mund të kenë qenë të plagosur, ndërsa disa janë evakuuar./Indeksonline/

 

Temat: