15:07 / E Premte, 08 Nëntor 2019

Real Madridi, përgatitet për shkëmbimin e vitit

Real Madridi është i gatshëm t’i ofrojë Tottenhamit James Rodriguez në këmbim të transferimit të Christian Eriksenit në afatin e janarit siç raportojnë mediat në Spanjë.

Erikseni kishte qenë i lidhur me një transferim me Realin gjatë verës, por kishte dështuar për t’u transferuar dhe se mesiguri do të largohet nga Spursat në janar ose verën e ardhshme.

Ndërkohë karriera e Rodriguezit është pothuajse në harresë ku thuhet se ai është i padëshiruar nga trajneri i klubit Zinedine Zidane.

Mos i humb